Aktuality

 

Petra Janů a Amsterdam vyjíždí na podzimní turné

Turné bude čítat přibližně dvacet zastávek po celé republice. Na některých vystoupeních ji doprovodí smyčcový orchestr, což se týká i koncertu v pražském Divadle Hybernia, pro nějž se chystá speciální program.

            Petra Janů se v poslední době s radostí vrátila k bigbítu, což stvrdila albemBláznize září minulého roku. Jeho vznik iniciovala skupina Amsterdam, jež zpěvačku poslední roky na koncertech doprovází. „Jednoho dne mi zavolal Roman Štefl, že se dali zase dohromady s Amsterdamem, jestli bych to s nimi nechtěla zkusit. Řekla jsem jim, ať se naučí nějaké moje písničky a ukáží, jak si to představují. Zahráli mi je a já věděla, že do toho musím jít,“ vysvětlila, proč se rozhodla po několika letech vyměnit kapelu. 

            Se skupinou Amsterdam absolvuje Petra Janů turné, jež začne 24. října ve Stříbře a skončí  21. prosince v Brně. 28. listopadu se zpěvačka představí v pražském Divadle Hybernia, kde ji doprovodí Smíchovská komorní filharmonie. Pro tento koncert je připraven speciální program. První část bude věnována klasickým rockovým skladbám Petry Janů. Zazní v ní její největší hity včetně těch vzešlých ze spolupráce s Otou Petřinou i novinky zBláznů. Druhá polovina bude patřit vánočním písním. To mnohé může překvapit, jelikož čistě vánoční koncerty nikdy nebyly zpěvaččinou doménou. „Vánoční repertoár mám složený. Obsahuje krásnou vánoční písničku z aktuální desky Blázni,která se jmenuje Píseň o poutnícícha není prvoplánová. Zpívám i písničku od Karla Svobody, koledy jako Tichá noc neboJá sním o Vánocích. Set zahrne i jeden latinský kousek a nádherné písně Memory čiS láskou má svět naději,“ poodhaluje interpretka seznam skladeb, na něž se mohou fanoušci těšit.

            Všechny písně dostaly s orchestrem úplně jiný nádech a dbalo se na to, aby atmosféra koncertů nebyla smutná a nostalgická, ale nenucená a poklidná. „Nechci si na nic hrát. Bude to o pocitu, o tom, že i když se kolem třeba dějí šílenosti, tak si se mnou lidé zazpívají koledu, prožijí ji a ucítí klid. A když to bude s orchestrem, tak se ty emoce ještě znásobí. Já se na to moc těším,“ dodává.

            Koncert v Divadle Hybernia nebude jediným, na němž zpěvačku orchestr doprovodí. Všechny však budou výjimečné v tom, že to bude poprvé, co bude Petra Janů vystupovat s tímto tělesem živě. V roce 1994 sice natočila se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu desku písní George Gerschwina, jednalo se však jen o studiovou práci. S kompaktnější spoluprací tak přichází až nyní.


Termíny:

24. 10. 2018 Stříbro KD

25. 10. 2018 Hořovice MKS

30. 10. 2018 Slavonice KD

1. 11. 2018 Ostrava DK Akord

16. 11. 2018 Jablonec nad Nisou divadlo

28. 11. 2018 Praha Divadlo Hybernia (vánoční koncert se smyčcovým orchestrem)

30. 11. 2018 Mariánské lázně Městské divadlo (akustický vánoční koncert)

3. 12. 2018 Sušice Sirkus (vánoční koncert)

4. 12. 2018 MKS Blovice (vánoční koncert)

6. 12. 2018 Jičín Masarykovo divadlo (vánoční koncert se smyčcovým orchestrem)

9. 12. 2018 Plzeň KD Šeříková(vánoční koncert)

11. 12. 2018 Hodonín KD (vánoční koncert)

13. 12. 2018 Kralovice KD (vánoční koncert)

14. 12. 2018 Dolní Benešov KD (vánoční koncert)

18. 12. 2018 Přerov KD (vánoční koncert se smyčcovým orchestrem)

21. 12. 2018 Brno Semilasso (vánoční koncert se smyčcovým orchestrem)

 

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání v sítí Ticketportal a v lokálních předprodejích.

 

 

 DALŠÍ AKTUALITY

 

Copyright © 2018 Petra Janů. Všechna práva vyhrazena. Webdesign: netlogix.cz