Aktuality

 

Nové album Blázni

Zpěvačka PETRA JANŮ vydala po osmi letech nové album! Nazvala ho Blázni, nahrála ho se skupinou Amsterdam a nejlepší kusy představuje společně se svými největšími hity na nadcházejících koncertech.

„Název charakterizuje, mírně řečeno, dramaturgickou pestrost,“ vysvětluje zpěvačka. Album má rockovější a lyričtější rovinu, nechybí „velký“ song z kategorie Petřiných evergreenů (Nelituj), vášnivé tango (Blázni), rockové nářezy (Slzy ve vaně, Proč padaj hvězdy, Slova)  ani vánoční skladba (Píseň o poutnících). Na písních se autorsky podíleli členové Amsterdamu Pavel Lochman a  Roman Steffl, dvojice Michaela Dlouhá (hudba) a Tomáš Tajchner (texty) a tři písně si Petra vybrala ze své dosavadní diskografie a s kapelou jim dala nový kabát: dvě pro ni napsali Ota Petřina se Zdeňkem Rytířem a jednu Petra Janda s Evženem Satranem.

„Musím říct, že jsem zatím neměla žádnou desku, kterou bych si po natočení víc jak jednou nebo dvakrát pustila. Tuto si pouštím pomalu každý den a vůbec nic mi na ní nevadí a nic mě neštve. To se mi ještě nestalo,“ hrdě přiznává Petra Janů.

V polovině října 2017 vyjela Petra Janů se svou deskou na koncertní turné po České republice. Kromě hitů, které pro ni napsali Petr Janda, Ota Petřina, Karel Svoboda a další, představí samozřejmě i novinky z nového alba Blázni. Hostem turné je Václav Noid Bárta, koncert v Lucerně posílí ještě Petr Kolář.

Petra Janů patří mezi legendy české pop music, na domácí hudební scéně pohybuje již 45 let. Získala tři Zlaté slavíky. Od roku 1972 vystupovala v divadle Semafor, svoje první album Motorest (se skupinou Pro-rock) vydala v roce 1977. Mezi její největší hity patří: Motorest, Exploduj!, To máme mládež, Jedeme dál, Moje malá premiéra, Už nejsem volná, Není nám už sedmnáct, Říkej mi, S láskou má svět naději. Od devadesátých let vystupuje také v muzikálech.

Album vyšlo 22. září 2017.

Tracklist alba: 1. Slzy ve vaně, 2. Blázni, 3. Proč padaj hvězdy, 4. Nelituj, 5. Moje malá samba, 6. Všední dny, 7. A víc mě nečekej, 8. Slova, 9. Píseň o poutnících


 

 DALŠÍ AKTUALITY

 

Copyright © 2018 Petra Janů. Všechna práva vyhrazena. Webdesign: netlogix.cz